SenSpot™ sensoru veidi un pielietojums. SeniMax™ vārteja/bāzes stacija. SenScope™ programmatūra.

 SenSpot sensori un ģeofoni ir bezvadu monitoringa iekārtas, kas pārsūta datus par monitorējamo objektu stāvokli uz SeniMax datu vārteju (bāzes staciju), kura pārraida datus uz drošu mākoni/serveri. Datiem, ar wi-fi interneta palīdzību, var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Enerģijas avots: litija – jona akumulatora baterija. Sensori ir vieni no pasaulē visenergoefektīvākajiem sensoriem, jo to darbības laiks ir līdz 10 gadiem bez baterijas nomaiņas. Sensoriem nav nepieciešama apkope vai kalibrēšana visā to darbības laikā. Darbojas plašā temperatūras amplitūdā -40 ° C līdz + 65° C.


 • Inklinācijas sensori

Inklinācijas sensori tiek izmantoti, lai mērītu konstrukcijas sagāzumu. Tos var  uzstādīt uz vertikālas konstrukcijas, piemēram, sienas, kolonnas, fasādes un mērīt sagāzumu no  vertikāles, kā arī šos sensorus var uzstādīt uz horizontālām pārsedzēm, tādējādi mērot sagāzumu.


 • Plaisu mērīšanas sensori

 

Plaisu mērīšanas sensori tiek uzstādīti uz konstrukciju būtiskajām plaisām un tiek mērīts, vai piemēram, būvdarbu ietekmē plaisas nepalielinās. Tāpat šos sensorus var izmantot, lai monitorētu plaisas ne tikai būvniecības laikā, bet arī ēkas ekspluatācijas laikā kā preventīvu pasākumu, lai spētu noteikt plaisu attīstības dinamiku. Plaisu mērīšanas sensori var tikt izmantoti, lai kontrolētu saskrūvētas konstrukcijas.


 • Vibrāciju sensori

         

Ar vibrāciju sensoriem tiek mērītas vibrācijas. Vibrāciju sensori pārrauga vienas vai trīs asu paātrinājumu, aprēķina dabīgās frekvences/modālo analīzi, konstatē izmaiņas dabiskajās frekvencēs.


 • Sprieguma (stresa) sensori 

Sprieguma (stresa) sensori ir paredzēti ilgtermiņa nepārtrauktai sprieguma uzraudzībai un augstas slodzes notikumu noteikšanai, piemēram, ko izraisa ātri braucoši kravas automobīļi vai vilcieni uz tiltiem. Tāpat sensorus izmanto, lai apzinātos materiālu nogurumu (atlikušā lietderīgā mūža novērtējumam). Šādus sensorus ļoti bieži uzstāda metāla konstrukcijām. Šos sensorus parasti uzstāda uz tiltiem (jo īpaši tilta slodzes novērtējuma veikšanā), celtņiem, cauruļvadiem un metāla būvkonstrukcijām.


 • Ģeofoni

Ģeofoni tiek izmantoti, lai monitorētu vibrācijas, ko ēkas un būves saņem, piemēram, būvniecības laikā. Īpaši spēcīgas vibrācijas var rasties pāļu urbšanas un dzīšanas būvdarbu laikā, un to ietekmē var attīstīties dažādas deformācijas blakus esošajām mājām, kā rezultātā var parādīties plaisas.


SeniMax bāzes stacija

Resensys SeniMax ™ ir īpaši energoefektīvs un augstas veiktspējas datu kolektors un attālās komunikācijas vārteja. Bezvadu sakari starp SeniMax ™ un SenSpot ™ sensoriem notiek izmantojot ISM 2,4 GHz joslu. Senimax ™ spēj pārraidīt apkopotos datus no SenSpot ™ sensoriem uz datu mākoni/serveri ar Wi-Fi, Ethernet vai mobilo datu pakalpojumiem (atkarībā no SeniMax™ modeļa). Ir pieejamas dažādas SeniMax ™ versijas attālajai saziņai, izmantojot HSPA, Verizon CDMA tīklu vai GPRS tīklu.

Enerģijas avots: Bāzes stacija enerģijas nodrošināšanai izmanto saules baterijas, kuras turpina strādāt vairāk nekā 3 nedēļas arī apstākļos, kad nav gaismas.

Mobilo sakaru tīkls: HSPA, Verizon CDMA vai GPRS saziņai ar serveri.

Pārklājums: līdz 250 SenSpot sensoriem.


SenScope   programmatūra

Resensys SenScope ™ ir paredzēts reāllaika monitoringam un datu analīzei, pamatojoties uz Resensys SenSpot ™ sensoru mērījumiem. Senscope ™ spēj apstrādāt lielu sensoru datu apjomu, izveidojot grafikus un veikt datu analīzi. Programma paredzēta arī sensoru konfigurēšanai un monitorējamo objektu vadīšanai.  Iespējams veikt arī šādas darbības: 

 1. Reāllaika sakaru iespēja ar Resensys SenSpot ™ sensoriem un Resensys SeniMax ™;
 2. Datu vizualizācija, salīdzināšana un analīze;
 3. Datu analīze – piemēram, temperatūras ietekme uz plaisām, kas atrodas ēkas sienās, izplešanos vai samazināšanos;
 4. Iespējams iestatīt vidējās, maksimālās robežvērtības, kā arī brīdinājuma un trauksmes paziņojumu ģenerēšana un nosūtīšana 24/7 uz e-pastiem un SMS formātā, ja pārsniegtas iestatītās robežvērtības;
 5. Vēsturisko datu vizualizācija un arhivēšana.

Daži projekti, kas realizēti ar mūsu līdzdalību

Objekts – dzīvojamās mājas, kas atrodas aktīvas būvniecības ietekmes teritorijā. Uzstādīti 5 inklinācijas sensori, 2 ģeofoni un 6 plaisu mērīšanas sensori.
Augstceltnes monitorings. Augstceltnē uzstādīti 4 inklinācijas sensori un 1 ģeofons. Blakus augstceltnei notiek aktīvs būvniecības process.

Vibrāciju sensors

Image 1 of 8

Ja Jums nepieciešami bezvadu sensoru monitoringa pakalpojumi, lūdzu sazinieties ar mūsu speciālistiem! 

Sensorus var gan iegādāties, gan arī piedāvājam nomu. 

SIA Geomatic piedāvā šādus pakalpojumus: 

 • Sensoru piegādi
 • Sensoru uzstādīšanu
 • Programmatūras un sensoru konfigurēšanu
 • Tehnisko atbalstu visā monitoringa procesa laikā

Gaidīsim Jūsu zvanu vai ziņu! 

 

Sazināties Atsauksmes
Bezmaksas konsultācija